لگو مدرسه بسکتبال شهبازی پرتو

آموزش شوت بسکتبال

آموزش شوت بسکتبال

قسمت اول: آموزش استایل شوت

سلام روز همگی بخیر و خوشی باشه،نوشته امروز من با عنوان آموزش شوت بسکتبال هستش،امروز قصد دارم از صفر شروع کنم و تا تمرینات شوت مسابقه بسکتبال شما رو پیش ببرم.

شوت بسکتبال یک مورد واقعا دارای اهمیته و اهمیتش هم روز به روز در حال افزایشه،بازیکنان شوتزن به اصطلاح می توانند بازی بسکتبال را باز کنند و از هر منطقه ای برای تیم حریف خطرناک باشند،بر عکس بازیکنانی که شوت ندارند هیچ کاری نمی توانند انجام دهند،چون دفاع این موضوع را سریع تشخیص می دهد کمی دورتر قرار می گیرد و از نفوذ بازیکن هم جلوگیری می کند!

در کلیپ آموزشی زیر از صفر گام به گام شروع میکنیم و استایل شوت بسکتبال رو مرحله به مرحله آموزش می دهیم،حتما نگاه کنید.

بعد از یادگیری کامل استایل شوت بسکتبال،مرحله اول: انجام شوت ثابت هست،شروع کنید از نقاط مختلف زمین با استایل شوت بزنید.ابتدا بدون پرش و سپس با پرش،سعی کنید در شوت بسکتبال حتما و حتما از پاهای خود استفاده کنید و نیرو را از پا به دست منتقل کنید.

مرحله دوم:شوت بعد از برش؛دریافت و شوت(CATCH AND SHOOT)

حالت دوم،سخت تر از ایستادن و شوت زدن می باشد ما باید برش بزنیم توپ را دریافت کنیم،کار با پای مناسب را انجام بدیم و شوت بزنیم.این حالت در بازی بسکتبال بسیار اتفاق می افتد و ما باید روی دریافت و شوت بسیار تمرین کنیم.

توجه!انواع توقف های یک زمانه و دو زمانه بسکتبال را یادبگیرید و همچنین روی کار با پا بسیار تمرکز کنید چون در بازی برای شوت زدن شما خیلی اهمیت دارند.

میخوای شوت بسکتبال رو کامل یاد بگیری؟ پیشنهاد ما به شما دوره VIP شوت بسکتبال در 20 جلسه اس

مرحله سوم:شوت روی دریبل

شوت روی دریبل به این معناست که هنگام دریبل زدن و زمانیکه یک مدافع پیش رو داریم بتوانیم در کمترین زمان ممکن توپ را جمع کنیم و پرتاب خود را انجام دهیم.این کار در بازیهای حرفه ای حدود نیم ثانیه انجام می پذیرد.

بیشتر در مورد آموزش شوت بسکتبال بخوانید:

آموزش استایل شوت بسکتبال مقدماتی

از سال 1392 به صورت تمام وقت

مربیگری بسکتبال را انجام میدهم و

شغل حرفه ای من محسوب می شود.

مشاوره: 09197564862

فربد شهبازی پرتو

فربد شهبازی پرتو

مربی بسکتبال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *